صفحه اصلي|درباره ما|تخصص ها و پروژه ها|گواهينامه ها و تقديرنامه ها|دانلود|آرشیو اخبار|تماس با ما|English
منوي اصلي
ورود به سیستم

» عضویت «

ساعت و تاریخ
يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨
آمار بازديدکنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه :  670483
بازديدکنندگان امروز :  157
کل بازديدکنندگان :  1083414
زمان بارگزاری صفحه :  0/0625 ثانیه
 
اخبار > برگزاري سمينار انتخاب تكنولوژي آب شيرينكن با توجه به شرايط محلي و ملاحظات اقتصادي در بوشهر توسط شركت سازآب پردازان
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري سمينار انتخاب تكنولوژي آب شيرينكن با توجه به شرايط محلي و ملاحظات اقتصادي در بوشهر توسط شركت سازآب پردازان

ايران به صورت كلي كشور كم آبي است، ولي اين كمبود آب در استانهاي جنوبي كشور بيشتر به چشم مي خورد. يكي از راههاي تامين آب شرب در استانهاي جنوبي به ويژه در مناطق ساحلي خليج فارس و درياي عمان استفاده از آب شيرينكن و شيرين سازي منابع آب غير متعارف مانند آب دريا است. اين سمينار با هدف معرفي تكنولوژي هاي مختلف آب شيرينكن و روش انتخاب آنها،در روز 28 تيرماه سال جاري در سالن اجتماعات شركت آب منطقه اي بوشهر برگزار شد و كارشناسان و مديران شركت هاي آب منطقه اي، آب و فاضلاب و آب و فاضلاب روستايي بوشهر در آن حضور داشتند. اين سمينار توسط دكتر فرامرز تركيان، مشاور عالي امور آب و فاضلاب شركت سازآب پردازان ارائه گرديد.
    تاكنون تكنولوژي هاي متفاوتي براي شيرين سازي آبهاي نامتعارف ابداع شده، ولي انتخاب سيستم مناسب با توجه به كيفيت آب خام، قيمت نهاده هاي مختلف سيستم از جمله انرژي، نوع مصرف آب، شرايط اقليمي، كاربري اراضي، مسائل اقتصادي و ... بسيار پيچيده است. دكتر تركيان اين سمينار را با معرفي جايگاه آب در طبيعت و بررسي منابع آبي سياره زمين آغاز كردند و آخرين استاندارهاي آب آشاميدني و سازمان بهداشت جهاني و اروپا را تشريح و مقايسه كردند. ايشان در ادامه اصول كاركرد انواع آب شيرينكن ها از قبيل: تبخير ناگهاني چند مرحله اي، تقطير چند مرحله اي، تراكم بخار، خورشيدي، الكترودياليز و اسمز معكوس را بيان و ضمن معرفي مزايا و معايب هر كدام از اين سيستم ها هزينه هاي سرمايه گذاري براي احداث و نيز هزينه هاي بهره برداري آنها را با هم مقايسه نمودند.
    مهندس محمدحسين زيبانچي، رئيس هيئت مديره شركت سازآب پردازان در حاشيه اين مراسم تاكيد كردند، اين مهندسين مشاور به آموزش فني و تخصصي، چه در سطح كارشناسان شركت، چه در خارج از شركت به عنوان يك وظيفه حرفه اي نگاه مي كند و آمادگي دارد در صورت نياز چنين سمينارهايي را در هر كدام از شركتهاي همكار و كارفرما برگزار نمايد.

 


 

 

 

 

 


١٢:١٠ - شنبه ٨ مرداد ١٣٩٠    /    شماره : ٢٧٩    /    تعداد نمایش : ١٦٣٧